Oferta wyrobów‎ > ‎

Weterynaria

Zgłębnik żołądkowy dla bydła Typ Thygensena

Budowa:

Zgłębnik jest wykonany z drutu stalowego w formie spirali, zakończony tulejką gwintowaną, na której mocuje się końcówkę "A", "B" lub "C". W wewnętrznej części spirali znajduje się przetyczka zakończona z jednej strony uchem z drugiej oliwką. Całość zabezpieczono galwanicznie przed korozją.

Zastosowanie:

Zgłębnik służy do przepychania względnie wyjmowania stałych pokarmów z przełyku bydła takich jak: ziemniak, burak, rzepa, pomarańcza, cytryna

Dane techniczne:

Średnica zewnętrzna: 16mm 
Długość: 165mm 
Końcówki wymienne: 3 szt. (wielkość końcówki dobierana w zależności od wieku zwierzęcia)

Sonda żołądkowa dla bydła

Budowa:

Sonda wykonana jest z drutu stalowego zwiniętego w gęstą sprężynę. Końcówkę sondy łączy się ze sprężyną za pomocą gwintu. Konstrukcja końcówki sondy jest przedmiotem zastrzeżenia patentowego prof. hab. Wincentego Więckowskiego z Zakładu Higieny i Weterynarii w Poznaniu. Całość zabezpieczono galwanicznie przed korozją.

Zastosowanie:

Sonda przeznaczona jest do pobierania treści żołądkowej u bydła domowego dla określenia stopnia kwasowości (pH). W celu pobrania treści pokarmowej sondę należy włożyć w przełyk zwierzęcia tak aby końcówka osiągnęła dno żwacza i wyjąć po kilkunastu minutach.

Dane techniczne:

Średnica sprężyny: 16mm 
Średnica końcówki sondy: 37mm 
Długość całkowita sondy: 2300mm + 150mm 

Zgłębnik żołądkowy dla bydła Typ Popularny

Budowa:

Zgłębnik jest wykonany z drutu stalowego w formie spirali, zakończony z jednej strony tulejką oporową, z drugiej tulejką baryłkową. Spiralę po stronie baryłki na pewnym odcinku nawinięto zwiększonym skokiem zwojów. W wewnętrznej części spirali znajduje się przetyczka zakończona z jednej strony rączką z drugiej oliwką. Całość zabezpieczono galwanicznie przed korozją.

Zastosowanie:

W przypadku wzdęcia zwierzęcia, zgłębnik wprowadza się przez przełyk do wnętrza żwacza, u celu udrożnienia przewodu pokarmowego i odprowadzenia gazów na zewnątrz.

Dane techniczne:

Średnica zewnętrzna: 19mm 
Długość: 165mm

Stół zabiegowy dla małych zwierząt

Budowa:

Blat stołu wykonany jest z blachy nierdzewnej, natomiast pozostałe elementy ze stali zwykłej pokrytej lakierem piecowym. Zaczepy umieszczone pod obrzeżem stołu są przeznaczone do zaczepiania pasków lub sznurków unieruchamiających kończyny zwierzęcia. Na specjalne życzenie klienta możemy wykonać stół o wysokości innej niż podana.

Zastosowanie:

Stół służy do wykonywania zabiegów na małych zwierzętach domowych.

Dane techniczne (stół mały) :

Długość blatu: 1300mm 
Szerokość blatu: 600mm 
Wysokość blatu od podłogi: 850mm 
Masa: ~22kg

Dane techniczne (stół duży) :

Długość blatu: 1500mm 
Szerokość blatu: 600mm 
Wyskokość blatu od podłogi: 850mm 
Masa: ~26kg

Klatki dla małych zwierząt

Budowa:

Klatki wykonane są z drutu stalowego ciągnionego na zimno, dokładnie spawanego punktowo i pokrytego warstwą ochronną zmniejszającą do minimum możliwość rdzewienia. Do niewątpliwych zalet naszych klatek należą:

  • możliwość złożenia do rozmiarów walizki
  • niewielki ciężar
  • nieduże wymiary
  • umiarkowana cena
  • konstrukcja zapewniająca higienę

Zastosowanie:

Dzięki takim cechom jak niewielki ciężar a pomimo to duża trwałość oraz możliwość składania, nasze klatki transportowe nadają się doskonale do przewożenia zwierząt drogą powietrzną. Są one również chetnie stosowane przez weterynarzy, lecznice oraz schroniska dla zwierząt bezdomnych lub zagubionych. Jest tak, ponieważ klatki aktualnie nie używane można łatwo złożyć, a przechowywanie ich wymaga niewiele miejsca. Klatki nasze doskonale nadają się do zabrania na pole campingowe czy do hotelu gdzie zabronione jest swobodne poruszanie się zwierząt. W stanie złożonym można je przewozić w każdym samochodzie, a więc łatwo je wszędzie zabrać.

Gabaryty (wys. szer. gł. [mm]):

P-1: 360x530x310 
P-2: 510x610x440 
P-3: 610x760x540 
P-4: 750x1070x680

Klatki do niszczenia gryzoni

Budowa:

W obecnych czasach, problemem nękającym ludzi są gryzonie. Wychodzące w ogrodach krety, szczury i myszy niszczące plony są plagą spędzającą sen z powiek. Chcąc ulżyć człowiekowi w tym problemie wyprodukowaliśmy klatkę niszcząca gryzonie. Klatka wykonana jest z ocynkowanej blachy stalowej gwarantującej wysoką antykorozyjność. Składa sie z podstawy, w której znajdują się otwory zapewniające możliwość mocowania klatki np. do muru, w kanałach z przewodami elektrycznymi itp. Do dna przynitowany jest pojemnik w którym umieszcza się zatrutą karmę. Dno wyścielone jest sklejką, po której gryzonie chętnie wchodzą do klatki. Całość zamyka pokrywa mocowana przegubowo do podstawy i zamykana pokrętłem.

Zastosowanie:

Dzięki swoim gabarytom i zamknięciu klatka stanowi doskonały punkt do wykładania trutki na gryzonie. Jednocześnie jest ona bezpieczna, gdyż chroni przed dostępem ptactwo i zwierzęta domowe a przede wszystkim dzieci. Klatka ta może być przydatna zarówno w indywidualnych gospodarstwach rolnych, elewatorach zbożowych, młynach, zakładach pracy oraz w blokach mieszkalnych.

Dane techniczne

Wysokość: 70mm 
Szerokość: 90mm 
Długość: 700mm

Długość końcówki sondy: 155mm